9.1.17

Kedi Sever Bir Blog: Sinem Pehlivan

Herkese sevgiler, saygılar.
Tüm Tasarımcı ruhlar burada mı acaba? Bugün sizlere yine yıllar önce tasarımını yapmış olduğum Kelebek Etkisi'nin desteğiyle tanıştığım ve tasarımını yenilediğim Sinem Pehlivan'ın bloguna davet etmek istiyorum. Blog tasarımı açıkçası benim bu zamana kadar yapıpta çok beğendiğim tasarımlardan biri oldu. Umarım sizde beğenirsiniz.
Ne dersiniz tasarım inceliklerine geçelim mi?

Önce Blogun Genel Görüntüsü

Yazarımızın isteği üzerine tasarım pembe-beyaz ağırlıklı hazırlandı ama ben araya birazda altın sarısı ekledim.

Header - Yağan Kalpler - Menüler
Blog tasarımına uygun olarak parlak pembe renklerinde bir header hazırlandı. Yazarımız kedileri sevdiğini söylediği için headera kedi patileri ve kedi yavruları eklendi.
Header üstüne ( Blog üstüne ) Yağan Kalp efekti eklendi. Bu kalplerde site tasarımına uygun olarak altın sarısı ve pembe renklerde.
Münüler: blogun genel menüleme sistemi üzerinde kod destekli oynamalar yapılarak hazırlandı.

Hakkımda ve İletişim Bölümleri

Blog tasarımına uygun olarak altın sarısı ve pembe renklerde hazırlandı. Önemli olduğu düşünülen kısımlar parıltılı pembe renginde ve header yazı fontuyla vurgulandı. Yazarımız hakkında daha detaylı bilgi için bloguna uğrayınız! SİNEM PEHLİVAN
Altın sarısı başlıkta kullanıldı ve iletişim formu tasarıma uygun olarak pembe yapıldı.

Gadget Başlıkları - Sosyal Ağlar - Yukarı Butonu
                          

Gadget Başlıkları açık pembe çerçeve içine alındı. Sosyal ağlar ve e-mail hesabı bu alana küçük formda iconlar hazırlanarak eklendi. Yukarı butonunda ise headerda kullanılan kedi görsellerinin bir başka versiyonu kullanıldı ve yine Headerda kullanılan yazı fontundan ve renklendirmeden yararlanıldı.

Alıntı Kutusu ve Devamını Oku Özelliği
Her blog tasarımım için oluşturduğum alıntı kutusu özelliği bu blog tasarımımızda da yer aldı. Yazarımız bu özelliği blog yazılarını güzelleştirmek için kullanmış durumda.
Devamını Oku özelliği ise headerdaki yazı fontuyla hazırlandı ama göz yormaması adına parlak pembe rengi kullanılmadı. Bunun yerine blogun genelinde kullanılan açık pembe rengi kullanıldı.

Yorum Formu


Yorum formu için yanıtlar kısmı pembe arkaplan olarak ayarlandı ve görseller daireselleştirildi. Yanıtlar başındaki görsel değiştirildi.
Smile ifadeleri eklendi.

Önceki Kayıtlar - Sonraki Kayıtlar
Bu kısımda yön okları olarak pembe kediler ayarlandı.

Altbilgi Özelleştirme
Altbilgi kısmında yorum formunda kullanılan görsel ile aynı görsel kullanılarak bu kısımda tasarımın bizim tarafımızdan yapıldığı belirtildi.

Ekstralar
*Mause Efekti Eklendi,
*Çeşitli kodlar kullanılarak yazı fontları değiştirildi,
*Telefon uyumu sağlandı,
*Kodlarla tasarım tamamlandı.

Evet, bir tasarımın hikayesi de böylece yazılmış oldu. Sizde tasarımınız hikayesini yazdırmak isterseniz bize İLETİŞİM bölümünden ulaşabilirsiniz. Yazarımızın bloguna da BURADAN ulaşabilirsiniz.

4 yorum:

 1. Gene harika gene çok zevkli ellerine sağlık:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim @KelebekEtkisi.

   Sil
 2. Ellerine sağlık çok beğenerek, severek kullanacağım <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim Sinem Hanım. Blog yazarlığınız boyunca severek kullanmanız dileğitle... ^_^

   Sil